Poniedziałek 26 października 2020. Imieniny Lucjana i Ewarysta

Kursy przez Błonie - aktualizacja od dnia 21 października 2020r.

20.10.2020r.

Od dnia 21 października 2020 r. (środa) na kursach przez Błonie powracamy do objazdu ulicą Glinianki. Wszystkie kursy przez Błonie będą realizowane. Autobusy będą kursowały objazdem ulicami Sienkiewicza i Glinianki. Przystanki Widawska II w obu kierunkach są przeniesione tymczasowo na ulicę Złotą w pobliżu skrzyżowania Złota/Widawska. Natomiast autobus linii nr "2"
i "2BS" będzie również zatrzymywał się na przystanku Sienkiewicza/Woźniki, który będzie tymczasowym przystankiem Widawska I. Autobusy linii nr "7" nie będą obsługiwały przystanku Widawska I. W związku z tym mogą występować opóźnienia w kursowaniu autobusów na tych liniach. Prosimy o wyrozumiałość.

Zmiana limitów pasażerów w autobusach od dnia 17 października 2020r.

16.10.2020r.

Informujemy pasażerów że od dnia 17 października 2020r. wchodzą w życie nowe obostrzenia dotyczące komunikacji miejskiej. Zostały zmniejszone limity ilości pasażerów, które mogą jednocześnie podróżować komunikacją miejską. Na obecną chwilę zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc w pojeździe. Informacje o aktualnych limitach są umieszczone przy drzwiach autobusu. Przypominamy również o obowiązku stosowania przez pasażerów maseczek, zakrywających usta i nos oraz że nadal w autobusach są strefy wydzielone a kierowcy nie sprzedają biletów.

Kursy przez Błonie - aktualizacja od dnia 02 października 2020r.

01.10.2020r.

Linia 2BS będzie kursowała ulicą Nadwarciańską i obsługiwała jedynie przystanek Błonie_pętla.
Linia 2 będzie kursowała ulicą Nadwarciańską i obsługiwała przystanek Błonie tylko na wybranych następujących kursach w dni nauki szkolnej:
kierunek Sosnowa - 13:32 z Topolowej (14:01 Błonie), 14:24 z Topolowej (14:53 Błonie), 15:15 z Topolowej (15:48 Błonie)
kierunek Topolowa - 7:07 z Sosnowej (7:21 Błonie), 8:45 z Sosnowej (8:56 Błonie).
W soboty i niedziele linia 2 nie będzie kursować przez Błonie.
Linia 7 będzie kursowała ulicą Nadwarciańską i obsługiwała przystanek Błonie tylko na wybranych następujących kursach w dni nauki szkolnej:
w kierunku Armii Krajowej/Brzezińskiego - 12:33 z Uniejowskiej (12:55 Błonie), 13:12 z Uniejowskiej (13:26 Błonie)
W soboty linia 7 nie będzie kursowała przez Błonie.
W dni świąteczne linia 7 będzie kursowała ulicą Nadwarciańską i obsługiwała przystanek Błonie tylko na wybranych kursach:
kierunek Uniejowska 8:15 z Armii Krajowej/szpital (8:33 Błonie), 11:12 z Brzezińskiego (11:34 Błonie)
kierunek Brzezińskiego - 10:13 z Uniejowskiej (10:29 Błonie), 13:15 z Uniejowskiej (13:31 Błonie).
Za utrudnienia przepraszamy.

Utrudnienia na liniach 2, 2BS oraz 7 od dnia 28 września na kursach przez Błonie

25.09.2020r.

Informujemy że z powodu zamknięcia skrzyżowania Widawska-Glinianki-Złota od dnia 28 września br. do odwołania autobusy linii 2, 2BS oraz 7 na dotychczasowych kursach przez Błonie, nie będą obsługiwały przystanków Widawska II (zastępcze), Złota, Błonie/Błonie_pętla.
Uwaga ! Linia 2BS będzie kursowała ulicą Nadwarciańską i obsługiwała jedynie przystanek Błonie_pętla. Najbliższe obsługiwane przystanki dla linii 2 i 7 to Sienkiewicza/Woźniki, natomiast dla linii 2BS będzie to Błonie_pętla lub Sienkiewicza/Woźniki. Za utrudnienia przepraszamy.

Promocja SkyCash i PLAY. Pierwszy bilet za 1 grosz!!

03.09.2020r.

Dla niektórych 1 września to pierwszy dzień roku szkolnego, a w SkyCash to początek kolejnej promocji! Tym razem znów połączyliśmy siły z Play, dzięki czemu doliczając płatność do rachunku Play za bilet komunikacji miejskiej lub postój w strefie płatnego parkowania, możesz zapłacić tylko 1 grosz. Sprawdź, jak to działa! Szczegóły pod adresem:
https://www.skycash.com/aktualnosci/play-bilet-za-grosz/

Budowa ronda na skrzyżowaniu 3 Maja-Jana Pawła II-1 Maja - utrudnienia od dnia 03.09.2020r.

01.09.2020r.

W związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic 3 Maja-Jana Pawła II-1 Maja od dnia 03 września 2020 r. będą występować następujące utrudnienia w komunikacji miejskiej:
- autobusy linii "1" (kursy do i z ul. Sadowej), "6", "7" (kursy do i z ul. Warneńczyka) oraz kursy świąteczne linii "Z" będą kursować objazdem ulicą Grzesika i Piwnika do ulicy 1 Maja. Wszystkie dotychczasowe przystanki będą obsługiwane.
- autobusy linii "3" (kursy przez ul. Armii Krajowej) oraz linii "11" będą kursowały objazdem ulicami Sikorskiego oraz Grzesika i Piwnika. Autobusy tych linii nie będą obsługiwały przystanków Jana Pawła II/szpital.
Prosimy pasażerów o wyrozumiałość z powodu możliwych opóźnień.

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów.

27.08.2020r.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i informacją MEN o rozpoczęciu nauki szkolnej w formie stacjonarnej MPK w Sieradzu planuje powrót do rozkładu jazdy jak w dni nauki szkolnej.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego i informacją MEN o rozpoczęciu nauki szkolnej w formie stacjonarnej MPK w Sieradzu planuje powrót do rozkładu jazdy jak w dni nauki szkolnej.

Przypominany pasażerom a w szczególności dzieciom i młodzieży o ograniczeniach które nadal obowiązują w autobusach komunikacji miejskiej:
- wszyscy pasażerowie mają nakaz noszenia maseczek
- obowiązują limity pasażerów w autobusach: 100% liczby miejsc siedzących lub 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, z zastrzeżeniem, że co najmniej 50% miejsc siedzących musi pozostać wolna.
- nadal obowiązują również w autobusach tzw. strefy bezpieczeństwa, kierowcy nie prowadzą sprzedaży biletów.

Dlatego zachęcamy pasażerów do wcześniejszego zakupu biletów jednorazowych lub miesięcznych w punktach sprzedaży lub automatach biletowych.
Lista punktów na www.mpksieradz.pl w zakładce Sprzedaż Biletów.
Zachęcamy również do zakupu biletów miesięcznych poprzez naszą stronę internetową
http://mpksieradz.pl/oferta.php?i=7 lub aplikację SkyCash a biletów jednorazowych poprzez aplikację Mpay lub SkyCash

Uwaga pasażerowie. Zmiany na linii "Z" i "E" od dnia 29 czerwca 2020r.

29.06.2020r.

Od dnia 29 czerwca 2020r. wchodzą następujące zmiany na liniach "Z" i "E":
Kurs linii Z w dni robocze 21:15 z przystanku Leśmiana został opóźniony na godz. 21:19
Kurs linii Z w dni robocze 22:05 z przystanku Sieradz/Szpital został opóźniony na godz. 22:10
Kurs linii Z w dni robocze nauki szkolnej 7:10 z przystanku Sieradz / Szpital został zlikwidowany

Kursy linii E będą ujęte na tabliczce rozkładowej linii Z z oznaczeniem x-kurs ekspresowy
Kurs E 6:45 z przystanku Szkolna/TE został zlikwidowany.
Kurs E 6:22 z przystanku Szkolna/TE będzie kursował cały rok tylko w dni robocze.
Kurs E w dni robocze 7:27 z przystanku Sieradz/Szpital został przyśpieszony na godz. 7:14
Za utrudnienia przepraszamy

Oświadczenie Prezesa MPK Arkadiusza Podsiadłego w sprawie wypadku drogowego z udziałem autobusu MPK

26.06.2020r.

Oświadczenie Prezesa MPK Arkadiusza Podsiadłego w sprawie wypadku drogowego z udziałem autobusu MPK, do jakiego doszło wczoraj tj. 25 czerwca 2020 r. w Sieradzu.Szanowni Państwo,


Chciałbym złożyć kondolencje rodzinie dziecka, które zmarło w wyniku wypadku, w którym uczestniczył autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić co dzisiaj przeżywają bliscy tego dziecka, ale chcę Państwa zapewnić, że zrobię wszystko by wyjaśnić przyczyny tej tragedii. Ponieważ odbywam kwarantannę nie mogę osobiście przeprowadzić wszystkich czynności, dlatego zleciłem swoim pracownikom wnikliwą wewnętrzną kontrolę. Zapewniam też o naszej współpracy z policją i prokuraturą. Wszystkim nam zależy na wyjaśnieniu tej sprawy. O wynikach kontroli będę Państwa informował na bieżąco.Arkadiusz Podsiadły

prezes MPK w Sieradzu

Informacja dla pasażerów MPK Sieradz

23.06.2020r.

Przypominamy pasażerom o konieczności zakładania maseczki podczas jazdy w autobusach.
Informujemy również że zostały zwiększone limity pasażerów w autobusach. Informacje umieszczone są przy drzwiach wejściowych. Przypominamy że pomimo zwiększenia limitów należy zajmować co drugie miejsce siedzące.

Zmiana rozkładu jazdy na linii nr "3" od 29 czerwca 2020r.

23.06.2020r.

Informujemy że od dnia 29 czerwca 2020r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy na linii nr "3".
Zmiana dotyczy pierwszego porannego kursu z Broniewskiego na Krakowskie Przedmieście w dni powszednie i soboty oraz ostatniego kursu z Krakowskiego Przedmieścia do Broniewskiego.

Zamknięcie ruchu na ul. Widawskiej, zmiana trasy linii 2 i 7 od 04 maja 2020r.

28.04.2020r.

W związku z zamknięciem ruchu na ulicy Widawskiej od dnia 04 maja 2020r. do odwołania nastąpi zmiana tras na linii nr "2" i "7" na kursach przez Błonie.
Autobusy będą kursowały objazdem ulicami Sienkiewicza i Glinianki. Przystanki Widawska II w obu kierunkach zostaną przeniesione tymczasowo na ulicę Złotą w pobliżu skrzyżowania Złota/Widawska. Natomiast autobus linii nr "2" będzie również zatrzymywał się na przystanku Sienkiewicza/Woźniki, który będzie tymczasowym przystankiem Widawska I. Autobusy linii nr "7" nie będą obsługiwały przystanku Widawska I. W związku z tym mogą występować opóźnienia w kursowaniu autobusów na tych liniach. Prosimy o wyrozumiałość.

Aktualizacja informacji dla pasażerów z dnia 12 marca br.

24.03.2020r.

UWAGA!!!
W związku z odwołaniem zajęć w szkołach, informujemy że od dnia
16 marca 2020r. do odwołania autobusy MPK w Sieradzu będą kursowały według rozkładu jazdy jak w dni wolne od nauki szkolnej (ferie)

UWAGA!!!
W związku z odwołaniem zajęć w szkołach, informujemy że od dnia
16 marca 2020r. do odwołania autobusy MPK w Sieradzu będą kursowały według rozkładu jazdy jak w dni wolne od nauki szkolnej (ferie)

Uwaga pasażerowie! Ważna informacja!

14.03.2020r.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu informuje że od dnia 14 marca 2020 roku, w autobusach MPK wydzielono strefy wolne od pasażerów w przedniej części pojazdu a kierujący nie będą prowadzili sprzedaży biletów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu informuje że od dnia 14 marca 2020 roku, w autobusach MPK wydzielono strefy wolne od pasażerów w przedniej części pojazdu a kierujący nie będą prowadzili sprzedaży biletów. Bilety można nabywać w automatach biletowych oraz punktach sprzedaży. Za niedogodności przepraszamy.

Zmiana rozkładu jazdy na linii nr "1" od dnia 16 marca br.

12.03.2020r.

Informujemy że od dnia 16 marca 2020 roku (poniedziałek) ulega zmianie rozkład jazdy na linii nr "1".

Zmiana trasy autobusu na linii nr "6"od dnia 10 lutego br.

05.02.2020r.

Od dnia 10 lutego 2020 roku nastąpi zmiana trasy autobusu linii nr "6" na odcinku Bohaterów Września - Aleja Grunwaldzka. Autobusy będą kursowały ulicą 11 Listopada, na której zostały ustawione nowe przystanki autobusowe. W związku ze zmianą trasy od dnia 10 lutego br. nie będzie obsługiwany przystanek 11 Listopada/Reymonta. Najbliższy przystanek dla pasażerów korzystających do tej pory z tego przystanku, będzie znajdował się na ulicy 11 Listopada przy bloku nr 11. Godziny odjazdów z pozostałych przystanków pozostają takie same.

Aplikacja kiedyPrzyjedzie.pl dostępna na Android i Windows Phone.

10.05.2017r.

Miło nam poinformować, iż w sklepie Google Play jest już dostępna oficjalna aplikacja systemu kiedyPrzyjedzie.pl dla telefonów i urządzeń mobilnych działających w oparciu o platformę Android. Aplikacja umożliwia wyświetlenie wirtualnej tablicy z najbliższymi odjazdami w czasie rzeczywistym środków komunikacji miejskiej ze wskazanego przez pasażera przystanku. Interesujący nas słupek można wybrać z listy, wyszukać go na mapie lub też użyć kodu QR, a nawigacja pomoże nam do niego dotrzeć. Często wykorzystywane przystanki łatwo dodamy do ulubionych, aby mieć do nich szybki dostęp.

Aplikacja dostępna jest pod poniższym adresem:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.kiedyprzyjedzie.mobile.TravellerDroid

Przypominamy jednocześnie, iż podobna aplikacja została również udostępniona dla urządzeń mobilnych dla systemu Windows Phone. Można ją pobrać z adresu:
https://www.microsoft.com/pl-pl/store/p/kiedyprzyjedzie/9nblggh6c3k0

Zapłata kartą płatniczą za bilety i przeglądy pojazdów.

02.02.2016r.

Informujemy że od 01 lutego br. istnieje możliwość zapłaty kartą płatniczą za zakupione bilety w kasie i kiosku MPK oraz za wykonany przegląd techniczny pojazdu na naszej stacji diagnostycznej.


wykonanie: JAN.net. Wszelkie prawa zastrz. © 2009