Czwartek 20 czerwca 2024. Imieniny Bogny i Florentyny

Zrealizowany projekt unijny
Zrealizowany projekt unijny

Projekt „Zakup i wymiana autobusów w M.P.K. Sieradz sp. z o. o. w celu osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej” Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Sieradzu zakłada likwidację ośmiu autobusów Mercedes 0303-11R wyprodukowanych w latach 1988-1989 (5 autobusów 28 letnich, 3 autobusy 27 letnie) i zastąpienie ich nowoczesnymi niskopodłogowymi autobusami klasy midi spełniającymi normę emisji spalin EURO 6.

Zrealizowany projekt znacznie poprawi standardy przystosowania posiadanego taboru do przewozu osób z niepełnosprawnościami i osób starszych, obecnie posiadane autobusy nie spełniają nawet minimalnych potrzeb w tym zakresie. Dlatego nasz projekt który zakłada zakup autobusów niskopodłogowych (wysokość od podłoża do wejścia 32 cm) z funkcją przyklęku, wyposażonych w platformę najazdową dla wózków inwalidzkich czy w przycisk sygnalizacji wyjścia osoby niepełnosprawnej, okazuje się niezwykle ważny dla poprawy konkurencyjności przedsiębiorstwa ale przede wszystkim dla niepełnosprawnych i starszych mieszkańców naszego miasta i regionu. Pozwoli osiągnąć 83% wskaźnik pojaazdów niskopodłogowych w spółce przy obecnym 50% udziale.

Nowoczesne ekologiczne autobusy to bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego, nowe autobusy w przeciwieństwie do obecnie użytkowanych zostaną wyposażone w systemy wspomagające bezpieczeństwo jazdy jak system ABS, ESR, blokadę uniemożliwiającą ruszenie pojazdem przy otwartych drzwiach czy system gaszenia komory silnika, będą wyposażone w automatyczne skrzynie biegów, klimatyzację, czyli w urządzenia podnoszące komfort podróży. Realizacja projektu będzie wymagała przełożenia z ośmiu używanych Mercedesów 0303-11R systemów monitoringu wizyjnego na który składa się 24 kamery wnętrza pojazdu, 8 kamer drogi, 8 rejestratorów wizji, 8 monitorów, demontażu i montażu 8 przycisków antynapadowych, 8 komputerów z antenami GPS, urządzenia te zostały zamontowane w 2012 roku w ramach realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa pasażerów poprzez kompleksowy monitoring autobusów MPK Sieradz” z działania 1.5 Inteligentne Systemy Transportu. W ramach projektu planuje się dodatkowy montaż 8 kamer bocznych zwiększających bezpieczeństwo pasażerów podczas wsiadania i wysiadania.


wykonanie: JAN.net. Wszelkie prawa zastrz. © 2009